Już po zabiegu

18 listopada pojechałam do Krakowa na konsultacje do dr Alexego  Repetunova. Zostałam zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego fibrotomii, który odbył się 19 listopada 2012 r. w Szpitalu Centermed w Krakowie. Zabieg przeprowadził dr Alexy Repetunov (chirurg ortopeda) i zrobił mi 14 nakłuć w mięśniach nóg, rączek i w okolicach oczu. Zabieg miałam robiony w znieczuleniu ogólnym i trwał ok. 20 minut. Po wybudzeniu  trochę kręciło mi się w głowie i bolały mnie nóżki, ale Pani pielęgniarka podała mi lek przeciwbólowy. Od razu po zabiegu widać było zmniejszenie wady zeza i prostowanie stópek. W szpitalu byli ze mną cały czas kochani rodzice.  Po wizycie pana doktora ok. 17 wróciliśmy do hotelu, a następnego dnia już do domku.  Pionizację mogę rozpocząć po 2-3 tygodniach po zabiegu, a rehabilitację po 1-2 miesiącach.

Dziękujemy z całego serca Fundacji „Stonoga” i Fundacji  TVN oraz wszystkim darczyńcom za sfinansowanie  zbiegu .  Dziękuję również całemu zespołowi: dr Alexemy Repetunov, dr Tadeusz Łyczakowski  , pielęgniarkom i anestezjologom za wykonanie zabiegu i opiekę po operacji.

Po fibrotomii będzie mi potrzebna intensywna rehabilitacja, dlatego też zwracam się o pomoc finansową. Mamy zaplanowane 4 turnusy w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Ośrodku „Tratwa”. Koszt jednego turnusu to 4 500 zł.

W dziale „Filmy Video” możecie zobaczyć jak chodziłam i siedziałam przez zabiegiem.  Jak tylko będę mogła zacząć rehabilitację to na pewno zamieszczę filmik jakie są postępy po zabiegu.